Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi andjas z miasteczka Częstochowa - Lisiniec. Mam przejechane 42927.00 kilometrów w tym 4562.00 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 16.37 km/h i się wcale nie chwalę.
Więcej o mnie.

button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl
Flag Counter

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy andjas.bikestats.pl

Archiwum bloga

  • DST 108.00km
  • Teren 23.00km
  • Czas 06:48
  • VAVG 15.88km/h
  • Temperatura 30.0°C
  • Sprzęt Merida
  • Aktywność Jazda na rowerze

Pałace w powiecie Lublinieckim

Sobota, 28 lipca 2018 · dodano: 29.07.2018 | Komentarze 1

Trasa : Częstochowa, pociągiem za 3 zł. do Lublińca, Lubecko, Łagiewniki Wlk., Ciasna, Jeżowe, Sieraków Śl., Wędzina, Patoka, Molna, Świercze, Ciasna, Glinica, Lubecko, Lubliniec, Sadów, Wierzbie, Cieszowa, Boronów, Korzonek, Konopiska, Dźbów, Częstochowa.
Od dawna zamierzona wycieczka. Dzień bardzo gorący. Po drodze spotykałem rowerzystów m.in. z Katowic i Bytomia.
Pałac rodu von Klitzingów z 1904r. w Ciasnej. Do niedawna Dom Dziecka, obecnie na sprzedaż
Pałac rodu von Kitzingów z 1904r. w Ciasnej. Do niedawna Dom Dziecka, obecnie na sprzedaż. Pałac otoczony parkiem ale niestety bardzo zaniedbany. Aby sfotografować pałac musiałem wejść przez dziurę w ogrodzeniu.
Pałac rodu von Klitzingów z 1905r. Po wojnie upaństwowiony. Mieściły się w nim Ośrodek Kultury i Oświaty oraz mieszkania. Obecnie w ruinie.
Pałac rodu von Kitzingów z 1905r. Po wojnie upaństwowiony. Mieściły się w nim Ośrodek Kultury i Oświaty oraz mieszkania. Obecnie w ruinie a znajduje się w parku ogólnie dostępnym.
Pałac w Sierakowie Śl. od strony parku
Pałac w Sierakowie Śl. od strony parku.
Pałac w Wędzinie rodu von Studnitzów z XIX w. wybudowany na miejscu starego dworu. Po wojnie upaństwowiony. Był własnością PGR. Obecnie w rękach prywatnych.
Pałac w Wędzinie rodu von Studnitzów z XIX w. wybudowany na miejscu starego dworu. Po wojnie upaństwowiony. Był własnością PGR. Obecnie w rękach prywatnych. Zdjęcie zrobione zza ogrodzenia.
Pałac w Patoce rodu von Kościelskich z XIX w. Po wojnie należał do PGR a obecnie w rękach prywatnych właścicieli Przedsiębiorstwa Rolniczego.
Pałac w Patoce rodu von Kościelskich z XIX w. Po wojnie należał do PGR a obecnie w rękach prywatnych właścicieli Przedsiębiorstwa Rolniczego - ogrodzony. Aby go sfotografować wszedłem na teren przez dziurę w płocie. Wg ochraniarza można wejść na teren w dni robocze za zgodą uzyskaną od właścicieli.
Kościół Św. Józefa w Sadowie z 1331r.
Kościół Św. Józefa w Sadowie z 1331r. Dzwonnica z XVII w
Pałac w Wierzbie z XVIII w. wielokrotnie przebudowywany. Po powrocie Śląska do Polski należał do Fabryki Związków Azotowych w Chorzowie. Po wojnie Dom Opieki Społecznej, obecnie w rękach prywatnych.
Pałac w Wierzbie z XVIII w. wielokrotnie przebudowywany. Po powrocie Śląska do Polski należał do Fabryki Związków Azotowych w Chorzowie. Po wojnie Dom Opieki Społecznej, obecnie w rękach prywatnych. Zdjęcie zza ogrodzenia
Przy szlaku rowerowym z Wierzbie - Cieszowa
Przy szlaku rowerowym  Wierzbie - Cieszowa.
Dwór we wsi Cieszowa z XIX w. Wieś w/g dokumentów istnieje od XIII w. W dokumentach niemieckich zapisana nazwa wsi jako Radosna Wieś.
Dwór we wsi Cieszowa z XIX w. Wieś w/g dokumentów istnieje od XIII w. W dokumentach niemieckich zapisana nazwa wsi jako Radosna Wieś.
Spichlerz w Cieszowej należący do dworu. Obecnie w rękach prywatnych jako dom mieszkalny.
Spichlerz w Cieszowej należący do dworu. Obecnie w rękach prywatnych jako dom mieszkalny.
Kościół Św. Marcina z 1751r. w Cieszowej.
Kościół Św. Marcina z 1751r. w Cieszowej.
Szlak rowerowy Cieszowa - Boronów. Ok. 5 km. odcinek cięzkiej drogi.
Szlak rowerowy Cieszowa - Boronów. Ok. 5 km. odcinek ciężkiej drogi, w większości pokonany pieszo. 
Kategoria wycieczka



Komentarze
anwi
| 09:36 wtorek, 31 lipca 2018 | linkuj Bardzo ciekawa wycieczka!
Komentuj

Imię: Zaloguj się · Zarejestruj się!

Wpisz trzy pierwsze znaki ze słowa bezmy
Można używać znaczników: [b][/b] i [url=][/url]